آذر منصوری: ما بنای زیر سوال بردن سلامت انتخابات را نداشته و نخواهیم داشت-راهبرد معاصر
روایتی از ماجرای اعتراض یک نماینده به هیئت‌رئیسه مجلس در جلسه علنی امروز سردار نائینی: باید برد عملیات رسانه‌‎ای سپاه متناسب با اقدامات این نهاد باشد تعطیلی برخی روزها در تهران در هفته آینده به‌دلیل گرمای هوا صحت دارد؟ باقری: توسعه سیاست همسایگی و رفع تحریم‌ها از اولویت های سیاست خارجه است منصوری: به بنیاد مستضعفان بازمی‌گردم اعتبارنامه پزشکیان توسط اعضای شورای نگهبان امضا شد وحیدی: به دنبال اخذ مجوز برای حضور سربازها در اربعین هستیم دستگیری ۲ سرکرده داعش توسط وزارت اطلاعات بازخوانی مطالبات رهبر انقلاب در مراسمات تنفیذ پزشکیان: قطعاً ما با وحدت می‌توانیم موفق شویم مخبر: شهیدرئیسی مردم را به عنوان پشتیبان دولت به صحنه آورد بهادری جهرمی: به گواهی آمار، دولت سیزدهم دولت تصمیم و اقدام بود تاکید ایران به استفاده از ارزهای محلی به جای دلار در مبادلات‌ بریکس معاون روابط عمومی سپاه منصوب شد دادستان دیوان محاسبات مشخص شد

آذر منصوری: ما بنای زیر سوال بردن سلامت انتخابات را نداشته و نخواهیم داشت

آذر منصوری رئیس جبهه اصلاحات در نشست خبری این جبهه گفت:ا مبنا را فرمایش رهبری در انتخابات ۹۲ میگیریم که رای مردم حق الناس است و ما به هیچ وجه بنای زیر سوال بردن سلامت انتخابات را نداشته و نخواهیم داشت.
تاریخ انتشار: ۱۹:۱۵ - ۱۲ تير ۱۴۰۳ - 2024 July 02
کد خبر: ۲۴۸۰۲۴

به گزارش راهبرد معاصر؛ ظهر امروز سه شنبه دوازدهم تیرماه نشست خبری جبهه اصلاحات با حضور آذر منصوری رئیس جبهه اصلاحات و جواد امام سخنگوی جبهه اصلاحات و ابراهیم اصغر رییس کمیته سیاسی جبهه اصلاحات برگزار شد.
در ابتدای این جلسه آذر منصوری خاطرنشان کرد: مادر یک زمان محدودی وارد انتخابات شدیم و مرحله اول با مشارکت چهل درصد به دور دوم کشیده شد.
وی افزود: سابقه نداشته در مشارکت چهل درصدی نامزد اصلاح طلبان پیروز شد، این که با این میزان از مشارکت نامزد اصلاح طلبان پیروز انتخابات شده است نشان از رویکرد و رویه ای است که سال ها می خواست حاکمیت را یکدست کند.
وی در ادامه گفت:این رویکرد باعث شکاف بین حاکمیت و ملت شد و همان دلایلی که ما می گفتیم باید در این انتخابات مشارکت فعال داشته باشیم و با حضورمان روند مخرب رو متوقف کنیم.
منصوری تصریح کرد: نگاه ما این بود که در این انتخابات اصلاح طلبان می توانند در شرایط فعلی به گونه ای عمل کنند که صدای بی صدایان در انتخابات باشند.
رئیس جبهه اصلاحات در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران درباره صحت و سلامت انتخابات گفت: ما مبنا را فرمایش رهبری در انتخابات ۹۲ میگیریم که رای مردم حق الناس است و ما به مردم اطمینان می دهیم که رای شأن خوانده خواهد شد.
وی افزود: برگزار کنندگان انتخابات باید کاملا بی طرف باشند و خود برگزار کنند گان به مردم اطمینان بدهند مسئله مهم این عدم اعتماد به عدم اطمینان تبدیل می شود.
منصوری عنوان کرد: در اتاق تجمیع مرکز حتما نمایندگان نامزدها باید حضور داشته باشند و ما به هیچ وجه بنای زیر سوال بردن سلامت انتخابات را نداشته ایم و نخواهیم داشت فقط برگزار کنندگان انتخابات باید نگاه خود را طوری برسانند که بی طرفی هستند.
ما در این انتخابات با دو رویکرد روبرو هستیم
وی افزود: ما در این انتخابات با دو رویکرد روبرو هستیم، ابتدا رویکردی که نتیجه ای جز کره شمالی شدم ایران نخواهد داشت، و دوم رویکردی که به دنبال توسعه کشور و باز کردن مرزها و رشد اقتصاد کشور و تعامل با جهان باشد.
در ادامه جلسه ابراهیم اصغر زاده گفت: ما با یک پدیده بسیار مهمی در روزهای گذشته مواجه شدیم و این بی میل بخش زیادی از مردم است، تلاش حکومت برای این که در مهم ترین اتفاق کشور یعنی انتخاب رییس جمهور آنقدر منطقه ممنوعه اعلام می کند و به همین دلیل تمام مناظرات و برنامه ها آنقدر بی توجه به مسایل کشور است و مردم به نهاد. سیاست و سیاسیون بی اعتماد می شوند.
رقیب آقای پزشکیان حامی اصلی آقای رییسی بوده است
وی افزود: این سیاست زدایی یک پروژه است و همه کاندید ها راجع به همه چیز می توانند صحبت کنند اما حق ندارند راجع به زیرساخت این موضوعات تحریم و گرانی ها صحبت کنند.
اصغرزاده در ادامه گفت: دوگانه تحریم و حکومت در انتخابات اخیر، مهم نیست اصول گرا کیست یا اصلاح طلب کیست و آن گروهی پای صندوق رای نیامدند نگاه شان به صورت یک جنبش اجتماعی و آگاهانه است و ما ضمن احترام به آن ها می گوییم الان یک دوگانه جدیدی شکل گرفته است و اصلا دو گانه پزشکیان جلیلی نیست دو گانه یک نوع رفتار مدنی برای دفاع از آزادی های مدنی و کامبوجیزه کردن کشور است و نگاه مقابل آن یعنی توسعه کشور است.
وی افزود: ولی این که یک جریانی بیاید و بگوید من میتوانم سراسر کشور را متحول کنم یک نوع فریب دو گانه دفاع از مدرنیته و در مقابل یک نوع نگاه متحجرانه است و این دفعه رای دادن یک مقاومت مدنی تلقی خواهد شد.
در ادامه جلسه آذر منصوری گفت: جبهه اصلاحات بیانیه ای داده و گفته است که به صراحت روی تفاوت هایی که آقای پزشکیان با رقیب دارد تاکید دارد و دولت آقای پزشکیان دولت خود آقای پزشکیان است و علی القاعده اگر قرار باشد دولت سومی کشی باشد دولت سوم آقای خاتمی است.
وی افزود: رقیب آقای پزشکیان در این انتخابات دوران پس از دولت آقای روحانی را نادیده می گیرد، ولی دولتی روی کار بوده که مجموعه ارکان حاکیچمیت با او همراه بودند ولی شما می بینید در تمامی شاخص ها در مقایسه با دولت قبلی این دولت افول کرده است.
منصوری گفت: رقیب آقای پزشکیان جزو تئوری پردازان و حامی اصلی آقای رییسی بوده است در این انتخابات ، تداوم وضع موجود و دولت آقای پزشکیان نماد تغییر در شیوه حکمرانی است.
ما صدای ۶۰ درصد را خیلی وقت است شنیده ایم
در ادامه جلسه جواد امام گفت: اصل موضوعی که این ها القا کردند و یکی از دلایل و مسببین و ناکامی دولت آقای روحانی همان دولت در سایه بوده است و مجلس یازدهم و دولت آقای رییسی با این القا می خواستند از این موضوع فرار کردند.
وی افزود: مناظره دیشب خیلی مناظره دقیق و روشنی بود و یک تفکر که تفکر وضع موجود است و برای اداره وضع موجود تمام تلاش شان را شروع کردند و حتی متوسل به تغییر اعضای صندوق ها شدند.
منصوری در ادامه این جلسه در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران گفت: در مشارکت چهل درصدی کاندیدای ما توانسته آرا را کسب کند، با افزایش مشارکت در انتخابات کاندیدای اصلاح طلبان پیروز است.
وی افزود: این نشان از ریزش رای طرف مقابل است و بخشی از شهروندان در انتخابات قبلی نگاه شان به رقیب آقای پزشکیان بود ولی الان به آقای پزشکیان رای دادند.
وی در پاسخ به سوال یکی دیگر از خبرنگاران گفت: حرف ما و سخن ما با عزیزانی که ناامید و خشمگین هستند و فکر می کنند با آمدن آقای پزشکیان تغییری ایجاد نمی شود، ما در این انتخابات در یک بزنگاه سخت و نگران کننده هستیم و این جا ایران هست که مطرح هست.
وی در ادامه تصریح کرد: کسانی که نهایت آمال شان این است که ایران را به کره شمالی تبدیل کنند از آن طرف هم مردم به دنبال کسی می گردند که بتواند مطالبات شان را پیگیری کند و اگر قرار است تغییری ایجاد شود این به دست خود مردم است.
وی افزود: ما صدای ۶۰ درصد را خیلی وقت است شنیده ایم و از مردم دعوت می کنیم با رای خودشان نگذارند ایران در سراشیبی سقوط قرار بگیرد‌.
ما باید به دنبال قدرت مند تر شدن جامعه حرکت کنیم
در ادامه جلسه منصوری گفت: دولت توانمندی های زیادی در مسایل مختلف دارد و روند اداره کشور در بحث های داخلی و سیاست خارجی را می تواند روند آن را تغییر بدهد و در حال حاضر هم جبهه اصلاحات در متحد ترین شکل ممکن قرار دارد و ما حاضریم تجربه های خود را در اختیار اصول گرایان قرار بدهیم.
وی افزود: آن چیزی که ما از کاندیداهای اصلاح طلب خواستیم این بود که به منظور اجرای فصل سوم قانون اساسی یعنی حق استفاده از فرصت های برابر و اصلاح ساختار ها همه توان خودش را باید کاندیدای اصلاح طلبان به کار ببرد و تقویت جامعه مدنی را در اولویت خودش قرار بدهد ، بهبود وضعیت معیشت مردم حداکثر مردم تلاش خود را بگیرد ما در طی این مدت سه جلسه با ایشان داشتیم و یکی از تاکیدات ایشان جامعه قدرتمند هست.
در ادامه این جلسه اصغر زاده گفت: از ظرفیت همین اصلاحاتی که در شیوه حکمرانی ایجاد شده، ما باید به دنبال قدرت مند تر شدن جامعه حرکت کنیم. به نظر بنده دولت ائتلافی قابل قبول نیست و بنده مخالفیم این موضوع هستم باید و دولت آینده نگاه های اصلاح طلبانه باشد البته که جبهه اصلاحات نگاه سهم خواهانه نداشته است.
منصوری در پاسخ به سوال فارس مبنی بر این که درباره کابینه آیا صحبتی با پزشکیان شده است، گفت: اصلی که برای ما اهمیت دارد شایسته ترین افراد در دولت وجود پیدا کنند و از جوانان و زنان استفاده بشود و باید در این وضعیت آقای پزشکیان از بهترین نیروها استفاده بکند./فارس

مطالب مرتبط
ارسال نظر
تحلیل های برگزیده