نتایج شمارش آرای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۳ + تعداد آرا-راهبرد معاصر
روایتی از ماجرای اعتراض یک نماینده به هیئت‌رئیسه مجلس در جلسه علنی امروز سردار نائینی: باید برد عملیات رسانه‌‎ای سپاه متناسب با اقدامات این نهاد باشد تعطیلی برخی روزها در تهران در هفته آینده به‌دلیل گرمای هوا صحت دارد؟ باقری: توسعه سیاست همسایگی و رفع تحریم‌ها از اولویت های سیاست خارجه است منصوری: به بنیاد مستضعفان بازمی‌گردم اعتبارنامه پزشکیان توسط اعضای شورای نگهبان امضا شد وحیدی: به دنبال اخذ مجوز برای حضور سربازها در اربعین هستیم دستگیری ۲ سرکرده داعش توسط وزارت اطلاعات بازخوانی مطالبات رهبر انقلاب در مراسمات تنفیذ پزشکیان: قطعاً ما با وحدت می‌توانیم موفق شویم مخبر: شهیدرئیسی مردم را به عنوان پشتیبان دولت به صحنه آورد بهادری جهرمی: به گواهی آمار، دولت سیزدهم دولت تصمیم و اقدام بود تاکید ایران به استفاده از ارزهای محلی به جای دلار در مبادلات‌ بریکس معاون روابط عمومی سپاه منصوب شد دادستان دیوان محاسبات مشخص شد

نتایج شمارش آرای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۳ + تعداد آرا

سخنگوی ستاد انتخابات کشور نتایج شمارش آرای انتخابات ریاست جمهوری 1403 را اعلام کرد.
تاریخ انتشار: ۰۸:۲۱ - ۰۹ تير ۱۴۰۳ - 2024 June 29
کد خبر: ۲۴۷۴۲۴

به گزارش راهبرد معاصر؛ محسن اسلامی سخنگوی ستاد انتخابات کشور، جدید ترین آمار آرای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران را اعلام کرد.
اسلامی در ادامه خاطرنشان کرد:  ۵۸ هزار و ۶۴۰ شعبه شمارش شده است که شامل ۴۸۲ شهرستان می‌شود، و تعداد ۲۴ میلیون و ۵۳۵ هزار و ۱۸۵ رای اخذ شده است و میزان مشارکت در انتخابات 40 درصد بوده است.
وی در ادامه گفت: همچنین میزان آرای باطله یک میلیون و ۵۶ هزار و ۱۵۹ رای است که معادل ۴.۳ درصد آرای ماخوذه است.
وی افزود: هیچ کدام از کاندیدا ها نتوانستند اکثریت مطلق آرا را کسب کنند و مطابق قانون در جمعه هفته جاری و ۱۵ تیرماه انتخابات دور دوم ریاست جمهوری بعد از تایید نهایی شورای نگهبان برگزار خواهد شد.
اسلامی در ادامه گفت: ترتیب آرا به شرح ذیل می باشد:
مسعود پزشکیان: ۱۰.۴۱۵.۱۹۱ رأی
سعید جلیلی:  ۹.۴۷۳.۲۹۸ رأی
محمدباقر قالیباف:  ۳.۳۸۳.۳۴۰ رأی
مصطفی پورمحمدی: ۲۰۶.۳۹۷ رأی

سخنگوی ستاد انتخابات کشور هم‌چنین گفت: از همه افراد و سازمان‌هایی که امنیت انتخابات را تامین کردند، تشکر می‌کنم.

وی اعلام کرد:  از جمع آراء تایید شده؛ پزشکیان ۴۲.۶ درصد، جلیلی ۳۸.۸ درصد، قالییاف ۱۳.۸ درصد پورمحمدی ۰.۸ درصد آرا را کسب کردند.

 

چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری راس ساعت ۸ صبح جمعه هشتم تیرماه در ۵۸ هزار و ۶۴۰ شعبه اخذ رای در سراسر ایران برگزار شد که از این تعداد ۳۴ هزار و ۵۲۲ شعبه شهری، ۲۴ هزار و ۱۱۸ شعبه روستایی، ۴۳ هزار و ۴۲۵ شعبه ثابت و ۱۵ هزار و ۲۱۵ شعبه سیار بود.


همچنین ۳۴۴ شعبه اخذ رای در نقاط مختلف جهان برای انتخاب نهمین رئیس‌جمهور در سفارتخانه‌ها و نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در سایر کشورها در نظر گرفته شد./ فارس

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده