پیش بینی بورس یکشنبه ۱۷ تیر ۱۴۰۳-راهبرد معاصر

پیش بینی بورس یکشنبه ۱۷ تیر ۱۴۰۳

بورس تهران در اولین روز پس از مشخص شدن نتیجه انتخابات، پانزدهمین رشد بزرگ شاخص کل در تاریخ بورس تهران را تجربه کرد. آیا واکنش مثبت بازار سرمایه در روز یکشنبه نیز ادامه خواهد داشت؟
تاریخ انتشار: ۲۲:۱۸ - ۱۶ تير ۱۴۰۳ - 2024 July 06
کد خبر: ۲۴۸۴۸۱

به گزارش راهبرد معاصر؛ در پایان معاملات اولین روز کاری هفته جاری، دماسنج اصلی تالار شیشه‌ای با رشد 4.2 درصدی، معادل 88 هزار و 142 واحد از ارتفاع این شاخص، در سطح دو میلیون و 188 هزار و 812 واحدی قرار گرفت. رشد ارتفاع نماگر اصلی بازار سرمایه در حالی اتفاق افتاد که شاخص هم‌وزن به‌‌‌عنوان نشان‌دهنده روند عمومی قیمت شرکت‌های کوچک و متوسط، عملکردی موازی به ثبت رساند. شاخص هم‌وزن نیز با رشد 3.41 درصدی (معادل 23 هزار و 51 واحد) در پله 698 هزار واحدی قرار گرفت.

 
تابلو بورس اوراق بهادار تهران، ارزش معاملات خرد (سهام، حق تقدم و صندوق‌های سهامی) را در روز شنبه، بالغ بر 6 هزار و 72 میلیارد تومان نشان می‌داد. این تابلو همچنین حجم معاملات روز شنبه را 7.8 میلیارد برگه سهم نشان می‌دهد. 

 
از سوی دیگر، بررسی آمار مالکیت افراد حقیقی در این روز از ورود سرمایه آنها به بازار سهام حکایت دارد. شاخص ورود و خروج سرمایه در پایان معاملات روز شنبه بورس از ورود دو هزار و 272 میلیارد تومانی پول حقیقی به سهام، حق تقدم و صندوق‌های سهامی خبر می‌دهد.

 
سرانجام انتظار بازار سرمایه برای شناخت چهره اول دولت چهاردهم به پایان رسید و مسعود پزشکیان به‌عنوان رئیس جمهوری منتخب شناخته شد. به همین واسطه ابهام بازار سهام برای در نظر گرفتن پارامترهای اساسی تاثیرگذار بر روند آتی بازار، تا حدود زیادی مرتفع شده است. 

واکنش بازار به ریاست جمهوری مسعود پزشکیان، همان‌گونه که در گزارش پیشین اشاره شد، با رشد حداکثری قیمت سهام و صندوق‌های اهرمی همراه شد. کارشناسان معتقدند روند تازه‌ای در بازار سهام آغاز شده که می‌تواند نقطه عطفی در نمودار نماگرهای سهامی باشد. 

 
در راستای پیش بینی بورس دومین روز هفته، می‌توان انتظار تداوم رشد نماگرهای سهامی را داشت اما در روندی متعادل‌تر./تجارت نیوز

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده