پیش بینی بورس چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۳-راهبرد معاصر

پیش بینی بورس چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۳

بازار سهام در پایان معاملات روز سه‌ شنبه به مسیر رشد برگشت. در راستای پیش بینی بورس در آخرین روز معاملاتی هفته می‌توان انتظار داشت فروشندگان مجدداً در جایگاه برتر قرار گیرند و سهامداران برای بهبود شرایط پرتفوی خود چشم‌انتظار هفته آینده باشند.
تاریخ انتشار: ۲۲:۳۳ - ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ - 2024 May 14
کد خبر: ۲۴۰۸۵۹

به گزارش راهبرد معاصر؛  در پایان معاملات روز سه‌ شنبه، دماسنج اصلی تالار شیشه‌ای با رشد 0.19 درصدی، معادل چهار هزار و 171 واحد از ارتفاع این شاخص، در سطح دو میلیون و 165 هزار واحدی قرار گرفت. 

کاهش ارتفاع نماگر اصلی تالار شیشه‌ای در حالی اتفاق افتاد که شاخص هم‌وزن به‌‌‌ عنوان نشان‌دهنده روند عمومی قیمت شرکت‌های کوچک و متوسط، عملکردی خلاف جهت به ثبت رساند. شاخص هم‌وزن با افت 0.06 درصدی (معادل 442 واحد) تا پله 715هزار و 731 واحدی پایین رفت.

 
تابلو بورس اوراق بهادار تهران، ارزش معاملات خرد (سهام، حق تقدم) را در روز سه‌ شنبه، دو هزار و 978 میلیارد تومان نشان می‌داد. گفتنی است تابلو بورس اوراق بهادار تهران، حجم معاملات این روز هفته را نیز 6 میلیارد و 700 میلیون برگه سهم نشان می‌دهد.

همچنین بررسی آمار مالکیت افراد حقیقی در این روز حکایت از خروج سرمایه آنها از بازار سهام دارد. شاخص ورود و خروج سرمایه حقیقی در پایان معاملات روز سه‌ شنبه بورس، خبر از خروج 132 میلیارد تومانی پول حقیقی از سهام، حق تقدم می‌دهد.

 
بورس تهران در معاملات سه‌ شنبه، دو روی کاملاً متفاوت داشت. در ساعت ابتدایی معاملات، حجم تقاضا بالا بود به طوری که اکثر نمادهای بورسی رخ سبز به خود گرفتند. با وجود این، هرچه بازار به دقایق پایانی معاملات روز سه‌شنبه پیش رفت، تعداد نمادهای منفی بیشتر شد.

 
ارزش معاملات همچنان پایین‌تر از سطح سه هزار میلیاردتومانی قرار دارد. این در حالی است که انتظار می‌رفت حجم و ارزش معاملات با مثبت شدن بازار افزایش یابد. خروج پول از سهام و حق‌تقدم‌ها، ارزش پایین معاملات در کنار ورود پول به صندوق‌های درآمد ثابت نشان می‌دهد سهامداران همچنان اقبالی به خرید سهام ندارند. 

کارشناسان معتقدند ابهامات بازار از جمله رویکرد دولت و بانک مرکزی در قبال بازار سهام همچنان به قوت خود باقی است و این موضوع باعث شده بازار همچنان توان بازگشت به روند صعودی خود را نداشته باشد. کارشناسان معتقدند پایداری بازار تنها در صورتی حاصل خواهد شد که ابهامات و مسائلی که به بازار سهام آسیب وارد می‌کند مرتفع شود.

در راستای پیش بینی بورس در آخرین روز معاملاتی هفته می‌توان انتظار داشت فروشندگان مجدداً در جایگاه برتر قرار گیرند و سهامداران برای بهبود شرایط پرتفوی خود چشم‌انتظار هفته آینده باشند. /تجارت نیوز

مطالب مرتبط
ارسال نظر
تحلیل های برگزیده