افزایش چشمگیر هزینه برنامه‌های موشکی آمریکا-راهبرد معاصر
واکنش روسیه به تصمیم آمریکا برای استقرار سامانه موشکی در آلمان سید حسن نصرالله: هدف غرب لطمه زدن به ارزش‌های مرتبط با جهاد، شهادت و مقاومت بود واکنش ایران به ادعای استفاده از تسلیحات تهران توسط یمن آمریکا تحریم‌هایی را علیه رژیم صهیونیستی اعمال کرد طعنه رهبر انصارالله به فرار ناو آمریکایی: شما از شیر غران، گریخته‌اید، نه یک موش! نتانیاهو: هر توافقی باید به اسرائیل اجازه دهد به جنگ بازگردد موافقتنامه جامع همکاری ایران و روسیه بزودی امضا می‌شود استقرار سفیر جمهوری آذربایجان در تهران در آینده نزدیک حماس: تاکنون هیچ خبر جدیدی درباره مذاکرات به ما داده نشده است سرنگونی پهپاد رژیم صهیونیستی در شمال نوار غزه قالیباف و پوتین دیدار کردند سرویس اطلاعات خارجی روسیه: واشنگتن به دنبال جایگزین برای زلنسکی است وضعیت زندانیان ایرانی محور گفت‌وگوی سفیر ایران و معاون وزیر دادگستری ترکیه واکنش کرملین به بیانیه پایانی نشست ناتو قرارداد یک میلیارد دلاری مراکش با رژیم صهیونیستی در بحبوحه جنگ در غزه

افزایش چشمگیر هزینه برنامه‌های موشکی آمریکا

منابع آگاه اعلام کردند هزینه‌های برنامه موشکی هسته‌ای آمریکا به حدود ۱۶۰ میلیارد دلار افزایش یافته است.
تاریخ انتشار: ۱۶:۴۴ - ۱۶ تير ۱۴۰۳ - 2024 July 06
کد خبر: ۲۴۸۴۱۷

به گزارش راهبردمعاصر؛ سه منبع آگاه اعلام کردند هزینه های برنامه نیروی هوایی برای جایگزینی موشک های هسته ای قدیمی از 95/8 میلیارد دلار به 160 میلیارد دلار افزایش یافته است.

 

براساس این گزارش، این پروژه که برنامه موشک بالستیک قاره پیمای نگهبان (ICBM) نامیده شده، توسط گروه صنعتی گرومان طراحی و اجرا شده و هدف از آن جایگزینی موشک های قدیمی مینوتمان 3 است.

 

در همین حال یک مقام رسمی اذعان کرد آخرین هزینه برآورد شده از زمان ارزیابی هزینه ها در سال 2020، حدود65 میلیارد دلار افزایش داشته است. این افزایش هزینه ممکن است پنتاگون را مجبور به کاهش محدوده پروژه یا چارچوب زمانی آن بکند.

 

این در حالی است که بلومبرگ پیشتر گزارش داد این افزایش هزینه ها با ارزیابی های پنتاگون از تغییرات ساخت و ساز و برنامه، حدود 141 میلیارد دلار است.

 

با این افزایش هزینه ها، یک قانون مصوب سال 1982 کنگره، فعال می شود که براساس آن، پنتاگون باید به طور رسمی اهمیت برنامه ای را که واحدش بیش از 25 درصد بالاتر از مبنای حداقلی را برای آن هزینه کرده، برای اعضای کنگره توجیه کند.      

 

براساس اسنادی که به رویت رویترز رسیده، گرچه فرماندهان نیروی هوایی اذعان می کنند که موشک های نگهبان برای حفظ بازدارندگی هسته ای آمریکا حیاتی هستند، اما پنتاگون می خواهد تا ارزیابی هزینه برنامه طول عمر سرویس برای موشک های موجود مینوتمان 3 انجام شود.

 

انتظار می رود لوید آستین وزیر دفاع آمریکا هفته آینده گزارش خود در این باره را ارائه دهد.

 

با صرف این بودجه هنگفت برای این بخش، دیگر برنامه های وزارت دفاع از جمله توسعه تسلیحات هایپرسونیک، بمب افکن های B-21 و ابتکارات فضایی مختلف، به طور بالقوه در معرض خطر قرار می گیرد./تسنیم 

مطالب مرتبط
ارسال نظر
تحلیل های برگزیده